dušan tittel
@DusanTittel: 1.-8. júl 2017, Holiday Park Orava, Tittel Football Camp 2017
futbal

Futbal

Začiatky

S futbalom som začal vďaka môjmu otcovi, bývalému výbornemu futbalistovi keď som mal 6 rokov a tak pochopiteľne moje prvé kroky viedli na futbalový štadión v Dolnom Kubíne . Mal som veľké šťastie že mojim prvým trénerom bol Stanislav Smolka, ktorý ma od útleho veku viedol tou správnou futbalovou cestou za čo som mu veľmi povďačný. Ďalšími mládežnickými trénermi boli p. Vanderka a Bugan ktorí pokračovali v mojej výchove a vštepovali mi lásku k futbalu a spolu s mojim otcom s ktorým sme každú voľnú chvíľu trávili na ihrisku či už to bolo v Dolnom Kubine alebo blízkej Veličnej kde sme chodili na individuálne tréningy. Vďaka nemu som pochopil, ako je nevyhnutné nasmerovať deti k športovým aktivitám a preto sa budem aj ja snažiť pokračovať v jeho filozofii aj s Karolinou a Timotejom. Nikdy nezabudnem na jeho obľúbené slova: "tvrdá sparťanská výchova " to je základ.

Kariéra

Aj keď som v žiackych a dorasteneckých mužstvách patril k talentovanejším hráčom a objavoval som sa v regionálnych výberoch tu pravú futbalovú kariéru mi naštartoval tréner Slovana Bratislava Jozef Obert, ktorý si ma ako mladého dorastenca vybral na turnaji v Dolnom Kubine po zápase so Slovanom a za mesiac som sa už aj sťahoval do Bratislavy. Tréner Obert pre mna spĺňal ideál trénera, ako bývalý skvelý futbalista, inteligentný so zmyslom pre humor a hlavne rozumel futbalu a mal veľký šarm a rešpekt. Po dlhých rokoch sme opäť získali pre Slovan titul majstra Slovenska v doraste a tréneri Obert, Kučera a Tulis mali na tom veľkú zásluhu. V kategórii mužov ma trénovali také trénerske osobnosti ako páni Švec,Zachar,Jankech,Galis, Vengloš  a v zahraničí aj tréneri z Francúzska, Argentíny, Bulharska ci Holandska. Každý tréner bol iný a preferoval iné metódy, jeden extrémne tvrdý a prísny, druhý priateľsky a voľnejší, iný zas nepripušťal diskusiu a tak každý z nich vo mne zanechal životne skúsenosti na ktorých možem v buducnosti stavať. Všetkým trénerom ďakujem, že mali záujem vychovať zo mňa dobrého futbalistu a pri pohľade na všetky trofeje, ktoré sme získali ako majstri Slovenska alebo víťazi národného pohára sa im to podarilo. A keď k tomu prirátam aj individuálne ocenenia ,že som bol 3 krát vyhlásený ako najlepši futbalista Slovenska (v rokoch 1995,1996,1997) tak musím konštatovať, že som mal krásnu a úspešnú futbalovú kariéru a za to ďakujem všetkým čo mi v tom pomohli a počas kariéry ma aj aktívne podporovali na čele s mojou rodinou.

Súčasnosť

Po 17 rokoch profesionálne kariéry som sa rozhodol ukončiť tuto etapu môjho života na futbalovom ihrisku a prijal som ponuku na pozíciu generálneho sekretára Slovenského futbalového zväzu.Prechod bol veľmi rýchly a kedže som poznal problematiku futbalu do poslednej nitky, tak táto práca bola velmi aktívna a zaujímavá. Podarilo sa nám stabilizovať finančnú situáciu zväzu, získali sme bronzové medaile na ME U19 v Nórsku a postúpili na MS U 20  v Arabských Emirátoch kde nas zastavila az Brazília. Prvýkrát sme v novodobej histórii SFZ skončili na barážovom druhom mieste pred Ruskom v kvalifikácii na MS 2006 a som presvedčený, že keby nám Franz Beckenbauer nebol vylosoval Španielsko tak postúpime aj do Nemecka na MS.Po takmer 5 rokoch na zväze som sa rozhodol pre zmenu a po roku v holdingu Eco Invest v pozícii športového manažéra som nastúpil na pozíciu generálneho manažéra v Slovane Bratislava. Prišli ďalšie tituly teraz už z pozície manažéra a v roku 2011 som bol zvolený za prezidenta Únie ligových klubov. Po štyroch rokoch v pozícii prezidenta ÚLK som zmenil moje pôsobenie a prijal som ponuku zo Slovana Bratislava na pozíciu generálneho riaditeľa. Po odchode trénera v apríli 2015 som bol poverený viesť "A" mužstvo Slovana aj ako tréner a skvelým záverom v jarnej časti sme obsadili tretie miesto čo Slovanu zabezpečilo účasť v Pohári UEFA. Odohrali sme 6 zápasov v Európskej lige a nad naše sily bol len ruský Krasnodar. Spolupráca so Slovanom skončila v auguste 2015 a následne som podpísal zmluvu s MFK Ružomberok na pozíciu športového a marketingového riaditeľa a tak väčšinu času trávim na Liptove a Orave, kde momentálne bývam.